Новини

Допомога по вагітності та пологах: чи є вона об'єктом оподаткування ПДФО та ВЗ?

03.08.2021 / 11:29

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що питання оподаткування доходів громадян врегульовано Податковим кодексом України. Зокрема і соціальна допомога по вагітності та пологах. Відповідно до п. 163.1 ст. 163 ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено підпунктами 164.2.1 – 164.2.18 п. 164.2 ст. 164 ПКУ. Крім того, до зазначеного вище переліку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ. Згідно з пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тож отримувачі такої допомоги, не включають її до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу і, відповідно, така сума не підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором.

За матеріалами ГУ ДПС у Вінницькій області