Новини

Судова ТЦУ-практика: за яких умов можливе застосування методу «витрати плюс»?

03.08.2021 / 12:00
Судова ТЦУ-практика: за яких умов можливе застосування методу «витрати плюс»?

Тетяна САВЧУК, аудитор,
керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group


Реальні практичні кейси з ТЦУ – неоціненний досвід, який збагачує і платників податків, і контролюючі органи, дає можливість більш практично поглянути на положення статті 39 ПКУ та здійснити перспективну оцінку можливих наслідків застосування тих чи інших підходів у ТЦУ.

Хотілось би звернути увагу на постанову ВС від 17.06.2021 року по справі №640/4595/19, в якій позивачем виступав платник податків – туристичний оператор, який здійснював придбання послуг у кіпрських компаній для формування комплексного туристичного продукту. За результатами перевірки податковий орган донарахував податкові зобов’язання з податку на прибуток у сумі понад 2 млн грн; суд першої інстанції зайняв позицію платника податків та скасував такі донарахування; апеляційний суд зайняв позицію податкового органу та скасував рішення суду першої інстанції; касаційний суд встановив, що суди обох інстанцій неналежно встановили фактичні обставини справи та відправив справу на новий розгляд. Разом із тим цікавою є суть спору між платником та податковим органом.

Для цілей обґрунтування ціноутворення в контрольованих операціях принципу «витягнутої руки» платником було застосовано...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання