Новини

Зовнішньоекономічні договори франчайзингу: чи підлягають вони реєстрації в контролюючих органах?

10.08.2021 / 14:43

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що за договором комерційної концесії (франчайзингу) одна сторона (правоволоділець) зобов’язується надати другій стороні (користувачеві) за плату право користування відповідно до її вимог комплексом належних цій стороні прав з метою виготовлення та (або) продажу певного виду товару та (або) надання послуг.

Норми передбачені ст. 1115 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ).

Згідно зі ст. 1118 ЦК договір комерційної концесії підлягає державній реєстрації органом, який здійснив державну реєстрацію правоволодільця.

Якщо правоволоділець зареєстрований в іноземній державі, реєстрація договору комерційної концесії здійснюється органом, який здійснив державну реєстрацію користувача. У відносинах з третіми особами сторони договору комерційної концесії мають право посилатися на договір комерційної концесії лише з моменту його державної реєстрації.

Реєстрація зовнішньоекономічних договорів (контрактів), в тому числі договорів комерційної концесії (франчайзингу), в контролюючих органах чинним законодавством не передбачена.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області