Новини

Платник збільшив нарахування з ПДВ по уточнюючому розрахунку: з якого рахунку сплачувати податок, штрафні санкції та пеню?

11.08.2021 / 09:33

До контролюючого органу подано уточнюючий розрахунок збільшено податкові зобов'язання з ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету та нараховано штрафні санкції.  З якого рахунку сплачувати грошове зобов’язання, штрафні санкції та пеню?

Відповідно до п.п.2001.2 ст.2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі — СЕА).

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001  ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі — Порядок № 569).

Відповідно до Порядку № 569, у разі подання платником податків уточнюючих розрахунків до декларації з податку на додану вартість за попередні періоди, які передбачають збільшення податкового зобов’язання з податку, платник сплачує на електронний рахунок.

Звертаємо увагу! Пунктом 25 Порядку № 569 встановлено, що сплата суми нарахованих штрафних санкцій та пені здійснюються платником податку з поточного рахунку до відповідного бюджету.

За матеріалами ЦМУ ДПС по роботі з ВПП