Новини

Проценти нараховано, але не виплачено: чи потрібно сплачувати податок на репатріацію?

11.08.2021 / 11:15
Проценти нараховано, але не виплачено: чи потрібно сплачувати податок на репатріацію?

Експерти White Consulting


У статті розглянемо, коли потрібно сплатити податок на репатріацію із нарахованих процентів нерезиденту: на дату їх нарахування чи на дату перерахування за кордон.

За загальним правилом, доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковують так званим податком на репатріацію в порядку, визначеному п. 141.4 ПК України. До таких доходів належать і проценти за позиками (пп. «а» пп. 141.4.1 ПК України).

Якщо українська компанія виплачує дохід у вигляді процентів нерезиденту, то вона зобов’язаний утримати податок із такого доходу за ставкою 15% від його суми та за рахунок такого нерезидента. Звісно, якщо вона не користується звільненням від сплати або іншою ставкою за міжнародним договором про уникнення оподаткування між Україною та країною нерезидента (далі – міжнародний договір).

Податок сплачують до бюджету під час виплати такого доходу іноземному контрагенту, якщо інше не передбачено міжнародним договором. Таке правило чорним по білому прописано у пп. 141.4.2 ПК України.

 

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання