Новини

Аналітика у правоохоронній діяльності: які переваги вона надасть БЕБ?

12.08.2021 / 10:31

Про те, що таке аналітика у правоохоронній діяльності, чи можна застосовувати її у сфері економічної безпеки держави і які переваги вона надасть правоохоронцям, як із запровадженням аналітичного підходу зміниться взаємодія між правоохоронними органами і легальним бізнесом Вадим Мельник обговорив із журналістами РБК-Украина.

Сьогодні злочинність змінюється з урахуванням глобальних світових процесів, стає більш складною і динамічною, ніж будь-коли раніше. Серед завдань правоохоронної діяльності на перший план виходять готовність до зростаючої складності кримінального середовища та зменшення його впливу на суспільство.

Разом з тим, суспільний запит вимагає від правоохоронних органів бути водночас ефективними та раціональними. Традиційна модель правоохоронної діяльності не справляється зі швидкими змінами, які розширили можливості сучасної злочинності. У сучасному середовищі ризиків держава і суспільство розглядають правоохоронний орган як джерело управління ризиками.

Вже невдовзі органом, де аналітика має стати основною функцією, буде Бюро економічної безпеки. Важливо, що закон про БЕБ створює інституційні умови для захисту як економічних процесів, так і суб’єктів господарської діяльності від тиску силових органів.

Бюро економічної безпеки стане єдиним органом державної влади, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами. Відповідних повноважень позбавляться інші правоохоронні органи, а податкова міліція взагалі буде ліквідована. Все це дозволить усунути дублювання правоохоронних та контролюючих функцій і зменшить кількість державних органів, які можуть контактувати з бізнесом з питань розслідування економічних і фінансових злочинів.

Повну версію інтерв’ю читайте за посиланням:https://daily.rbc.ua/.../vadim-melnik-analitika-dolzhna...