Новини

Оподаткування ІТ-індустрії: глобальні пільги чи незначні послаблення?

19.08.2021 / 11:40
Оподаткування ІТ-індустрії: глобальні пільги чи незначні послаблення?

Тетяна САВЧУК, аудитор, керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group


Оскільки 15 липня 2021 року Верховна Рада України вже ухвалила у другому читанні законопроєкт №4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», то спробуємо розібратися на практичних прикладах чи дійсно ми отримали революційні послаблення, які здатні зробити з України «вільну економічну ІТ-зону», чи це чергове «покращення», яке є більше піаром та намаганням залучити більшу кількість платників податків в якості резидентів Дія.Сіті?

Найкращим прикладом буде накласти запропоновані зміни на фактичні реалії діючої ІТ–компанії. Зазвичай ІТ-послуги звільнені від оподаткування ПДВ, відповідно, переважно застосовується загальна система оподаткування, яка передбачає сплату податку на прибуток за ставкою 18%. При цьому з метою оптимізації податкового навантаження трудові відносини з ІТ-спеціалістами організовуються через цивільно-правові угоди з ФОПами (спрощена система оподаткування 3-я група, ставка єдиного податку - 5% з обороту).

Для прикладу візьмемо місячний дохід ІТ-компанії 1 000 000,00 грн. На субпідряді в неї 10 ФОПів, кожен з яких отримує винагороду 60 000,00 грн. на місяць. Кількість 10 вибрана з тих підстав, що однією із умов можливості зареєструватись резидентом Дія.Сіті має бути наявність в штаті резидента не менш як 9-х штатних спеціалістів.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання