Новини

Практика бізнес-омбудсмена: податківці визнали право компанії на податковий кредит на мільйон гривень

28.08.2021 / 08:55

Раді бізнес-омбудсмена вдалося допомогти компанії, що займається розвитком зеленої енергетики, у справі, яка полягає в наступному:

Скарга на: Державну податкову службу (ДПС), Головне управління ДПС в м. Києві (ГУ ДПС)

Cуть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від компанії, що займається розвитком зеленої енергетики. Підприємство прийняло рішення про припинення своєї діяльності в Україні та не погоджувалося з результатами фінальної податкової перевірки. Податкова служба встановила, що скаржник завищив суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на загальну суму понад 1 млн грн. За словами компанії, останній звітний податковий період з ПДВ не настав, тому скаржник мав право декларувати вищезазначену суму від'ємного значення. Самостійно переконати податківців компанії не вдалося, тому вона звернулася до РБО.

Вжиті заходи: Інспектор вивчив обставити скарги та визнав скаргу обґрунтованою. Рада розглянула заперечення скаржника за участю адміністрації ГУ ДПС у форматі відеоконференції. 

Результат: Після втручання РБО податкова служба скасувала висновок щодо завищення скаржником від’ємного значення, що зараховується до складу податкового періоду на суму понад 1 млн грн.  Справу закрито.