Новини

ФОП-іноземець здійснює господарську діяльність в Україні: чи має він сплачувати ЄСВ?

30.08.2021 / 11:00

Іноземці, які здійснюють господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці, згідно з п. 2 ч. 2 ст. 55 ГКУ є суб’єктами господарювання.

Своєю чергою, іноземці в разі здійснення господарської діяльності в Україні користуються такими самими правами й мають такі самі обов’язки, як і громадяни України, якщо інше не передбачено ГКУ й іншими законами (ст. 129 ГКУ).

У п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 указано, що платниками єдиного внеску є «фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування». Винятків для іноземних осіб, які є ФОП, у Законі № 2464 не передбачено.

Отже, ФОП-іноземці сплачують єдиний внесок за себе в розмірі 22 % на загальних підставах. ЄСВ нараховують на суми, які платник визначає самостійно для себе, але не більш ніж максимальна величина бази нарахування єдиного внеску:

з 01.01.2021 — 90000 грн;

з 01.12.2021 — 97500 грн.

При цьому щомісячна сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску:

із січня по листопад — 1320 грн;

у грудні — 1430 грн.

За матеріалами ГУ ДПС у Львівській області