Новини

“ЗІР”: як визначаються податкові зобов’язання з ПДВ у боржника та організатора торгів у разі продажу державною виконавчою службою майна боржника?

30.08.2021 / 09:40

Як визначаються податкові зобов’язання у боржника та організатора електронних торгів, торгів за фіксованою ціною у разі продажу через такого організатора державною виконавчою службою майна боржника, яке було арештоване?

Якщо продаж майна, яке було арештоване, здійснюється державною виконавчою службою через організатора електронних торгів, торгів за фіксованою ціною (далі – Організатор), то при отриманні Організатором гарантійного внеску, що згідно з Порядком реалізації арештованого майна зараховується на його рахунок, податкові зобов’язання з ПДВ не визначаються і відповідно податкова накладна не складається.

Водночас, операція з продажу Організатором – платником ПДВ арештованого майна (у тому числі транспортних засобів) учаснику (переможцю електронних торгів) оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Зокрема, при здійсненні операції з продажу арештованого майна (у тому числі транспортних засобів) Організатор – платник ПДВ зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, як безпосередньо за операцією з продажу арештованого майна, виходячи із його договірної вартості, так і за операцією з постачання послуг із організації та проведення електронних торгів, виходячи із суми комісійної винагороди, та скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних дві податкові накладні окрему на кожну із вказаних операцій.

У боржника дата виникнення податкових зобов’язань за такими операціями визначається у загальновстановленому порядку, тобто за правилом «першої події».

Докладніше про це тут