Новини

Працівник не бажає вакцинуватися проти Covid-19: чи має право роботодавець змусити його писати заяву на звільнення?

03.09.2021 / 10:50

Чоловік звернувся до Управління Держпраці у Сумській області за консультацією. В телефонній розмові він зазначив, що працює у дитячому садочку неповний робочий день. Наразі у комунальному закладі триває вакцинація проти Covid-19.

Нещодавно керівник установи, де працює чоловік, повідомив, що всім працівникам обов’язково необхідно пройти щеплення. Чоловік сказав, що перед цим хоче проконсультуватися з лікарем: чи безпечно на даний час для його здоров’я проводити вакцинацію.

Керівник почувши таку думку одразу відповів: «Якщо ти відмовишся від вакцинації – пиши заяву на звільнення за власним бажанням, я буду передавати твої повноваження іншому працівнику».

Чоловік був здивований. Він давно працює у закладі, офіційно працевлаштований, жодних нарікань на роботу не має.

«Чи повинен я писати заяву на звільнення, якщо я цього не хочу робити?», – запитав Павло інспектора праці.

Держпраці наголошує погоджуватися писати заяву на звільнення за власним бажанням не варто. Будь-який тиск на співробітника буде порушенням трудового законодавства. Якщо волевиявлення писати заяву на звільнення немає, то єдиний вихід для роботодавця — розірвати трудовий договір за його ініціативою.

Найбільш типовою ситуацією є – скорочення штату працівників або реорганізація, процедура відбувається згідно ст. 40 КЗпП, і в такому випадку договір розривається з ініціативи роботодавця. При розірванні договору на підставі цієї норми працівник повинен бути попереджений про звільнення не пізніше, ніж за 2 місяці до звільнення, також він отримує:

  • виплату заробітної плати за фактично відпрацьований час до звільнення з урахуванням дня звільнення;
  • вихідну допомогу в розмірі середньомісячної зарплати;
  • компенсацію за всі невикористані дні відпустки поточного року або минулих років.

Так, за хвилину спілкування з інспектором праці, Павло зміг дізнатися про свої трудові права.

Шановні працівники, пам’ятайте, Конституція та закони України чітко регулюють відносини між роботодавцем та працівником. Кожен суб’єкт трудових відносин повинен діяти лише в межах чинного законодавства.

За матеріалами Управління Держпраці у Сумській області