Новини

«ІПК»: «єдинник» третьої групи планує придбати ОВДП з метою отримання прибутку при подальшому їх продажу. Чи вся сума отриманих коштів включатиметься до складу його доходу?

13.09.2021 / 11:00

Товариство - платник єдиного податку третьої групи за ставкою 5 % поінформувало, що планує  придбати облігації внутрішніх державних  позик (далі – ОВДП) з метою отримання прибутку. Товариство запитує, яка сума включається до складу доходу у випадку продажу ОВДП: різниця між отриманими грошовими коштами від продажу та перерахованими грошовими коштами на купівлю ОВДП, чи вся сума отриманих грошових коштів від продажу ОВДП. 

ГУ ДПС у м. Києві пояснило так. Відповідно до НПБО №15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Повернення коштів при погашенні ОВДП на поточний рахунок юридичної особи не призводить до зростання власного капіталу юридичної особи. 

Таким чином, сума коштів, повернена юридичній особі – платнику єдиного податку третьої групи при погашенні ОВДП, не є доходом такої юридичної особи – платника єдиного податку. 

До складу доходу юридичної особи – платника єдиного податку включається різниця між отриманими грошовими коштами від продажу ОВДП та сумою коштів, що надійшла на розрахунковий рахунок відповідно до умов розміщення ОВДП.

/ІПК від 20.08.2021 р. № 3109/ІПК/26-15-04-05-18/