Новини

Електронна комерція: Мінцифри презентувало проєкт змін до законодаства

14.09.2021 / 13:07

10 вересня відбулася робоча зустріч представників Європейської Бізнес Асоціації та Міністерства цифрової трансформації, під час якої представники Мінцифри презентували законопроєкт щодо внесення змін до законодавства про онлайн торгівлю. Проєкт Закону має на меті створення механізму онлайн вирішення споживчих спорів, а також перевірки достовірності інформації про інтернет-магазини, що, в свою чергу, має покращити ситуацію із захистом прав інтернет покупців. Зокрема, МінЦифри пропонує внести зміни до Закону України “Про електронну комерцію” в частині створення Єдиного державного порталу для споживачів у сфері електронної комерції”, а також до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині встановлення відповідальності за порушення законодавства про електронну комерцію.

Бізнес-спільнота вітає таку ініціативу МінЦифри, оскільки, вже не один раз звертала увагу представників органів влади на необхідність створення цивілізованих правил ведення електронної торгівлі. Адже, на сьогодні, непоодинокими є випадки, коли недобросовісні продавці можуть безкарно реалізувати товари неналежної якості, відмовлятись їх повернути або вчиняти будь-які інші шахрайські дії. При цьому, у представників контролюючих органів, фактично, не має можливості притягнути їх до відповідальності, оскільки такі підприємці порушують вимоги законодавства та не надають інформацію, яка б дозволила їх ідентифікувати.

Тож під час зустрічі сторони обговорили основні положення запропонованого законопроєкту та перспективи його прийняття. Окрім цього, представники бізнесу мали можливість та надали до законопроєкту деякі додаткові пропозиції та уточнення.

Тож, сподіваємося, що проєкт Закону незабаром буде оприлюднено для громадського обговорення та підтримано представниками громадськості та інших органів влади.