Новини

Положення про здійснення фінмоніторингу зазнає змін: як буде здійснюватися верифікація клієнтів в Е-режимі?

17.09.2021 / 10:40

НКЦПФР на засіданні 15 вересня своїм рішенням схвалила проєкт змін до Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Комісія.

Зокрема, зміни стосуються віддаленої верифікації клієнтів в електронному режимі за допомогою сучасних баз даних, електронних документів та носіїв. Наразі усунуті ряд похибок при здійсненні самої процедури. Також верифікацію можна здійснювати за допомогою державного порталу послуг «ДІЯ».

Крім цього, відтепер з’явилась можливість здійснювати ідентифікацію клієнта торговця в кліринговій установі на підставі отримання інформації/даних від операторів організованих ринків для відкриття рахунку в цінних паперах дистанційно.

«Розроблені Комісією зміни значно спрощують більшість процедур завдяки використанню сучасних інформаційних технологій. Сподіваємось, що наші ініціативи стануть для учасників ринків капіталу ефективними та простими в практичній площині», – зазначив Юрій Шаповал, Член НКЦПФР.

Проєкт розроблено відповідно до вимог Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» у зв’язку з прийняттям Закону України від 19.06.2020 №738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

Найближчим часом документ буде оприлюднено на офіційному вебсайті Комісії.