Новини

Судова практика: подання процесуальних заяв із використанням факсимільного відтворення підпису позивача (його представника) не відповідає приписам ГПК та не може бути доказом волевиявлення особи на підписання відповідного документа

20.09.2021 / 11:55

Приватне підприємство «Влахос» звернулося до Господарського суду Одеської області з позовом до відповідачів про солідарне стягнення матеріальної шкоди. Позовна заява підписана адвокатом позивача на підставі довіреності.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.02.2021, залишеною без змін постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 01.04.2021 у справі № 916/3209/20, позовна заява ПП «Влахос» залишена без розгляду на підставі п. 2 ч. 1 ст. 226 ГПК України з мотивів її підписання шляхом відтворення підпису адвоката за допомогою факсиміле, що не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства стосовно скріплення власноручним підписом позивача (його представника) позовної заяви.

За результатами касаційного перегляду цих судових рішень Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду залишив їх без змін, зазначивши таке.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання