Новини

РРО/ПРРО: запитання-відповіді

27.09.2021 / 08:50

23 вересня відбувся сеанс телефонного з зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО і ПРРО.

На запитання платників податків відповідала фахівець відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області Яна ЗАСЯДЬКО.


Питання. Чи застосовуються СГ РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахунків за надані послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування або сервісів переказу коштів?

Відповідь: Згідно з п. 14 ст. 9 закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Питання. Чи зобов’язані СГ друкувати контрольні стрічки та/або створювати їх електронному вигляді на РРО та який термін їх зберігання?

Відповідь: Так, зобов’язані створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі та забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Питання. Чи може бути використаний РРО після 01.10.2021, якщо не може бути доопрацьований за технічними властивостями для відображення необхідних реквізитів касових чеків?

Відповідь: Вимоги наказу Міністерства фінансів України № 329 стосуються наявності у фіскальному касовому чеку виключно відомостей із штрих коду марки акцизного податку на алкогольні напої, як нового реквізиту, та визначають форму і зміст розрахункових документів РРО/ПРРО з 01.10.2021 року.

Виходячи з вимог Наказу № 329, зареєстрований РРО за умови неможливості його технічного доопрацювання може бути використаний після 01.10.2021.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області