Новини

Знижки на власну продукцію: як ДПС перевіряє звичайну ціну

29.09.2021 / 11:30

Експерти White Consulting


Під час продажу самостійно виготовленої продукції слід пам’ятати про мінімальну базу ПДВ, яка визначена п. 188.1 ПКУ: не нижче звичайної ціни.

Звісно, у своїх роз’ясненнях ДПС зазначає, що під звичайною ціною розуміється ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ.

Водночас, у розумінні норм ПКУ звичайною ціною для здійсненні розрахунку бази оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг є ціна, визначена зацікавленими сторонами у цивільно-правовому договорі, яка, своєю чергою, повинна відповідати ринковій ціні (ціні, що склалася на ринку товарів/послуг). Вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін, якщо не доведено зворотнього, тобто діє встановлена законом презумпція, що звичайна ціна (визначена сторонами в договорі) відповідає рівню ринкових цін (див. справу № 320/3406/19).

У разі, якщо знижка надається постачальником під час реалізації товару, то податкові зобов’язання з ПДВ визначаються виходячи з договірної вартості товарів, тобто вартості, визначеної з урахуванням знижки (див. ІПК від 18.04.2019 р. № 1683/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

На практиці ДПС дуже часто все ж звіряє ціну поставки із ринковою. І використовує для цього різні методи. Зокрема, практика перевірок наступна:

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання