Новини

ФОП – пенсіонер за законодавством іншої країни: чи звільняється він від сплати ЄСВ?

11.10.2021 / 15:10

Відповідно до ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами, платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці.

При цьому, такі особи звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Водночас підприємець, який є пенсіонером і отримує пенсію згідно законодавства іншої країни не звільняється від сплати єдиного внеску та зобов’язаний сплачувати ЄСВ на загальних підставах.

За матеріалами ГУ ДПС в Івано-Франківській області