Новини

Верховна Рада підтримала у першому читанні Держбюджет-2022: які його пріоритети?

21.10.2021 / 09:56

20 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні проект Державного бюджету на 2022 рік. За відповідне рішення проголосували 264 народних депутати.

При підготовці документа до першого читання народними депутатами, фракціями, групами та комітетами Верховної Ради було надано 3284 пропозиції до проекту Держбюджету-2022, поданого Урядом до Парламенту 15 вересня.

Міністр фінансів подякував народним депутатам за продуктивну дискусію і розуміння важливості збалансованості бюджету.

«Проект бюджету є цілком збалансованим і реальним до виконання, що було підтверджено МВФ у рамках роботи технічної місії та у стейтменті, з яким вийшли в понеділок наші партнери про перший перегляд програми «Стенд-бай». У проекті бюджету передбачено достатньо коштів для фінансування всіх пріоритетних потреб держави в межах чинного податкового законодавства», - зазначив Міністр Фінансів України Сергій Марченко.

Проект Державного бюджету України на 2022 рік – це інвестиції в людину, країну, майбутнє, який вперше ґрунтується на Бюджетній декларації – 2022 – 2024. Основними пріоритетами Держбюджету-2022 є:

  • забезпечення якісного рівня медицини та освіти;
  • створення інклюзивного освітнього середовища та безбар’єрного простору;
  • підтримка ветеранів;
  • посилення обороноздатності й безпеки держави;
  • розвиток інфраструктури;
  • цифровізація.

Відзначимо, що до 3 листопада Кабмін разом із відповідними супровідними документами має передати до Верховної Ради проект Держбюджету-2022 до другого читання.