Новини

Надання органом ДПС інформації на адвокатський запит: чи зупиняється перебіг строку на період дії карантину?

25.10.2021 / 12:02

ВІДПОВІДЬ

Перебіг строку надання органом ДПС інформації на адвокатський запит на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) не зупиняється. На адвокатський запит органом ДПС надається інформація у строки, визначені частиною другою ст. 24 Закону № 5076.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Розгляд адвокатського запиту визначено ст. 24 Закону України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 5076).

Так, відповідно до частини другої ст. 24 Закону № 5076 орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту.

У разі якщо задоволення адвокатського запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, адвокат зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір таких витрат не може перевищувати граничні норми витрат на копіювання та друк, встановлені Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» зі змінами та доповненнями.

При цьому зміни в частині зупинення, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), перебігу строку надання органами державної влади і органами місцевого самоврядування інформації на адвокатський запит до Закону № 5076 не вносились.

Таким чином, перебіг строку надання органом ДПС інформації на адвокатський запит на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) не зупиняється. На адвокатський запит органом ДПС надається інформація у строки, визначені частиною другою ст. 24 Закону № 5076.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП