Новини

COVID-19: як пропонують карати за використання, підробку та збут документів щодо вакцинації?

02.11.2021 / 11:45

Члени Комітету з питань правоохоронної діяльності на засіданні 1 листопада, яке відбулося у режимі відеоконференції, розглянули проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень № 6084.

Так, законопроектом  у зв’язку з відсутністю в діючій редакції Кримінального кодексу кримінальної відповідальності за підроблення документів, що стосуються проведення вакцинації, пропонується  доповнити Кримінальний кодекс статтею 3213, яка передбачає:

«1. Встановлення відповідальності за використання особою завідомо підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 17 тисяч до 34 тисяч гривень або обмеження волі на строк до двох років.

2. Встановлення відповідальності за внесення медичним працівником завідомо неправдивих відомостей до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 34 тисяч до 68 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

3. Встановлення відповідальності за виготовлення з метою збуту, збут підроблених документів, які підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб у вигляді штрафу від 85 тисяч до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.»