Новини

Громадські організації осіб з інвалідністю: за яких умов вони мають право на застосування ставки ЄСВ у розмірі 5,3 %?

03.11.2021 / 17:30

Роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» (ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464)).

Частиною чотирнадцятою ст. 8 Закону № 2464 визначено, що ЄСВ для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема, товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3 відсотків, визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві