Новини

Впорядкування методологічних підходів до ТЦУ – крок назустріч бізнесу та контролерам

09.11.2021 / 10:30
Впорядкування методологічних підходів до ТЦУ – крок назустріч бізнесу та контролерам

Тетяна САВЧУК, аудитор,керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group


Тема трансфертного ціноутворення є однією з найбільш актуальних тем у сфері оподаткування. Не так давно Міністерство фінансів України спільно з Комітетом підприємців з податкових питань Торгово-промислової палати України, за участю Державної податкової служби України, представників бізнесових структур та судової гілки влади, презентувало для обговорення проект Порядку встановлення відповідності умов контрольованих операцій із сировинними товарами принципу «витягнутої руки».

Метою обговорення проекту було налагодження конструктивного діалогу між усіма гілками влади та представниками бізнесу, намагання досягти взаєморозуміння, щоб прийняття розроблених нормативних актів та положень не було болючим процесом для платників податків та всі сторони «почули один одного». Такий діалог сприятиме також уникненню податкових спорів щодо методології, якої дотримуються платники податків при здійсненні контрольованих операцій з одного боку та контролюючі органи при здійсненні перевірок, з іншого.

Потрібно зазначити, що цей проект є фундаментальною працею, подібними нормативними актами можуть похвалитися далеко не всі країни Європейського Союзу. Розробкою цих методологічних рекомендацій Україна зробила значний крок вперед в напрямку приєднання до світової прогресивної спільноти, впровадження  в життя Плану дій BEPS (щодо унеможливлення розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування), частина положень яких вже імплементована у податкове законодавство України, завдяки Закону України від 16.01.2020 № 466-IX  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (із змінами і доповненнями).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання