Новини

Стимулювання розвитку виноградарства в Україні: які умови для суб’єктів господарювання пропонують встановити?

12.11.2021 / 12:50

Комітет з питань аграрної та земельної політики 10 листопада провів засідання у режимі відеоконференції.

Учасники засідання розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні, № 2064.

Законопроект, згідно з пояснювальною запискою, має на меті створення сприятливих умов для розвитку виноградарства в Україні, що матиме наслідком покращення становища, розширення діяльності діючих та появу нових суб’єктів господарювання, збільшення зайнятості сільського населення, вирішення проблемних питання, пов’язаних із забезпеченням українських підприємств галузі виноробства та виробників соків вітчизняною сировиною.

Проектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», якими встановити мінімальний строк у 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання. Окрім цього, законопроектом передбачене врегулювання питань відшкодування користувачу його витрат, здійсненних на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, а також завданих збитків у разі дострокового припинення права користування земельною ділянкою.

За наслідками обговорення члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у запропонованій Комітетом редакції у другому читанні та в цілому як Закон з урахуванням техніко-юридичного доопрацювання.