Новини

Облік нерезидентів в Україні: запитання-відповіді

15.11.2021 / 12:05
Облік нерезидентів в Україні: запитання-відповіді

Сергій ГОНТАРОВСЬКИЙ, аудитор аудиторської фірми "Тріада"


У зв’язку з тим, що з 2021 року на облік у податковому органі повинні стати не тільки нерезиденти, які мають представництво в Україні, а також в окремих випадках і нерезиденти, які проводять операції з українськими компаніями або здійснюють операції опосередковано пов’язані з майном або бізнесом в Україні, то наші фахівці провели аналіз цих змін і спробували відповісти на найбільш актуальні питання відносно реєстрації нерезидентів.

1. Хто з нерезидентів повинен стати на облік в ДПСУ?

Іноземні юридичні компанії, організації, які:

  • здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва (таким чином, некомерційні представництва, легалізовані у встановленому порядку, також повинні встати на облік в ДПС);
  • придбавають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно в Україні;
  • відкривають рахунки в банках України відповідно до статті 6 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»;
  • набувають право власності на інвестиційний актив, акції, корпоративні права, частки в іноземних компаніях, організаціях, утворених відповідно до законодавства інших держав (іноземні юридичні особи), крім тих, що знаходяться в обігу на фондовій біржі, що входить до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до пп. «а» пп. 141.4.11 ПКУ, що відповідають таким умовам:
Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання