Новини

Держпідтримка науково-технічних закладів: товари, які імпортуються для використання в науковій діяльності, пропонується звільнити від ПДВ та мита

18.11.2021 / 10:50

17 листопада Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні в режимі відеоконференції у другому читанні розглянув проєкти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності» (№ 5498) і «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності» (№ 5499).

Законопроєкти спрямовані на підтримку наукових і науково-технічних закладів шляхом звільнення від сплати мита і податку на додану вартість на товари, прилади і матеріали які ввозяться на митну територію України для використання в науковій діяльності.

Як повідомив народний депутат Олександр Сова, під час підготовки законопроєкту до другого читання був уточнений перелік УКТЗЕД кодів товарів, які можуть ввозитись із застосуванням пільгового оподаткування.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев також додав, що у редакції першого читання занепокоєння викликала можливість використання науково-технічних установ для ухилення від оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України. «Під час доопрацювання законопроєкту було введено запобіжник, відповідно до якого Кабінет Міністрів визначає обсяг товарів, які ввозяться на територію України, і це, безперечно, не повинні бути товарні партії», - поінформував він.

Народні депутати підтримали пропоновані редакції законопроєктів.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкти № 5498 і № 5499 у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.