Новини

Реалізація квитків на спортивні заходи: депутати пропонують зменшити ПДВ

18.11.2021 / 10:43

17 листопада Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні в режимі відеоконференції розглянув у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки сфери спорту» (№ 4577).

Проєктом пропонується запровадити знижену ставку податку на додану вартість у розмірі 7 % при оподаткуванні операцій з реалізації квитків на спортивні заходи всеукраїнського та міжнародного рівня, які проводяться в Україні.

Народний депутат Олександр Ковальчук поінформував, що під час підготовки законопроєкту до другого читання надійшло 8 пропозицій від народних депутатів, окрім того, підготовлено одну комітетську пропозицію. Пропонується врахувати у тому числі редакційно 4 пропозиції і відхилити – 5.

Комітетською правкою пропонується надати пільги роботодавцю зі сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у разі придбання для безоплатної передачі працівникам квитків та/або абонементів для перегляду всеукраїнських та міжнародних спортивних заходів, які проводяться в Україні, за умови, що їх вартість сукупно, у розрахунку на рік, не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати.

Під час обговорення дискусію викликав розмір запропонованої ставки ПДВ. Зокрема, Міністерство фінансів наполягало на запровадженні зниженої ставки на квитки на рівні 14 %, а не 7 %.

Народні депутати підтримали компромісну пропозицію: не змінювати пропоновані проєктом пільгові ставки, однак, обмежити їх дію двома роками – до 1 січня 2024 року.

Комітет затвердив порівняльну таблицю до законопроєкту і рекомендував Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому.