Новини

РРО-порушення: чи можуть вони потягнути за собою кримінальну відповідальність?

23.11.2021 / 11:05
РРО-порушення: чи можуть вони потягнути за собою кримінальну відповідальність?

Вікторія ГОРОЖАНОВА, адвокат ID Legal Group


Одним з видів порушень при роботі з РРО є проведення розрахункових операцій на неповну вартість проданих товарів (робіт, послуг), за вчинення якого передбачені фінансові санкції, а саме до 01.01.2022 р.  в розмірі 10% від вартості товарів, проданих з порушенням вперше, та 50% вартості проданих товарів за кожне наступне порушення.

Адміністративна відповідальність за вищевказане порушення при роботі з РРО визначена Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме ст.155-1 «Порушення порядку проведення розрахунків». Строк притягнення до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення складає 2 місяці з моменту вчинення правопорушення.  

Однак, розглянувши суть такого адміністративного правопорушення – проведення операцій на неповну вартість товарів (робіт, послуг) можна дійти висновку, що платник податку таким чином приховує частину оподатковуваного доходу. А донарахувати та стягнути ненараховані та несплачені податки фіскальний орган має право за останні три роки (на даний час з врахуванням періоду карантину в країні).

Таким чином,...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання