Новини

Звітність з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом: які помилки найчастіше допускають платники при її заповненні?

23.11.2021 / 17:40
Звітність з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом: які помилки  найчастіше допускають платники при її заповненні?

Начальник Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Володимир Коломієць під час зустрічі зі ЗМІ відмітив часті помилкияких припускаються платники податків у звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом.


Володимир Коломієць зауважив, що за результатами аналізу податкової звітності з рентної плати, проведеного Державною податковою службою України, встановлено непоодинокі помилки заповнення декларації з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, зокрема додатків.

Так, у колонці 7 додатка 4 до декларації зазначаються невірні ставки рентної плати.

Чинні ставки рентної плати передбачені статтею 254 Податкового кодексу України.

У колонці 2 додатка 4 до декларації зазначаються інші коди виду радіозв’язку, ніж передбачено додатком 15 наказу Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з Рентної плати».

Також у колонці 4.3 - 4.4 додатка 4 до Декларації зазначаються строки дозвільних документів, термін дії яких вже закінчився.

«Закликаємо платників податків бути уважними під час заповнення податкової звітності та дотримуватись порядку заповнення реквізитів у декларації з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, аби не наражати себе на штрафні санкції та зайві клопоти», - застеріг керівник.

Очільник Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків також зазначив, що одним з найбільших платників рентної плати за користування радіочастотним ресурсом на обліку у відомстві є ТОВ «Інтертелеком».

«Одеське підприємство, з об’єктивних причин, зменшує свої потужності та, як повідомляють у компанії, незабаром припинить свою роботу у переважній більшості областей України, проте «Інтертелеком» залишається сумлінним платником та продовжує сплачувати ренту за користування радіочастотним ресурсом відповідно до чинного законодавства», - додав очільник.

Нагадаємо, що відповідно до п. 254.3 ст. 254 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями, об'єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним ресурсом України є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм.