Новини

Спостереження за злочином: чи можуть так чинити правоохоронні органи?

24.11.2021 / 09:40

Олександр ЗАБОЛОТОВ, експерт «SPF Expert»


Нерідко, дізнаючись з матеріалів ЗМІ про резонансні економічні злочини й факти корупції, у нас виникають аргументовані запитання. Де в цей час були правоохоронці? Чому не запобігли скоєнню злочину? Чи мали вони попередню інформацію про наміри зловмисників? І, якщо своєчасно знали, але замість припинення просто чекали та спостерігали, то чи є тоді у правоохоронців право так вчиняти?

Отже, розглянемо питання: чи мають право правоохоронні органи при виявленні ознак злочину не припиняти його вчинення, а спостерігати за процесом його подальшого скоєння.

Завданням правоохоронних органів, серед іншого, є запобігання кримінальним правопорушенням (ст.1 ККУ), захист особи, суспільства від кримінальних правопорушень (ст. 2 КПКУ). Згідно з законами України: «Про НАБУ» (ст.ст. 1, 16), «Про ДБР» (ст.ст. 1, 6), «Про Національну поліцію» (ст.ст. 2, 23), «Про СБУ» (ст.ст. 2, 24), про податкову міліцію (ст. 348 Податкового кодексу України) до основних завдань, обов’язків та повноважень цих органів віднесено запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених до їх підслідності.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання