Новини

Затверджені ліміти на утворення та розміщення відходів перевищено: чи вплине це на розмір екоподатку?

24.11.2021 / 18:00

Податковим кодексом визначено об’єкт та базу оподаткування по екологічному податку, що справляється за розміщення відходів, зокрема, обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання (пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242 ПКУ).

Суми екологічного податку, який справляється за розміщення відходів, обчислюються платниками самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, ставок податку та коригуючих коефіцієнтів у порядку, визначеному ПКУ. Тобто, на підставі фактичних обсягів розміщення відходів протягом звітного кварталу.

Наявність або відсутність затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів у платника екологічного податку не впливає на обчислення сум екологічного податку, що справляється за розміщення відходів.

Розмір екологічного податку при обчисленні сум податку, у разі перевищення платником податку затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або у разі їх відсутності, не збільшується.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області