Новини

Порядок подання відомостей про структуру власності банку зазнав змін: що передбачають новації?

08.12.2021 / 14:55

Національний банк оновив  Положення про порядок подання відомостей про структуру власності банку та Положення про організацію внутрішнього аудиту в банках України.

Це зроблено відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи". 

Зміни стосовно порядку подання відомостей про структуру власності банку передбачають, зокрема, що:

  • усі власники істотної участі в банку та ключові учасники в структурі власності банку зобов’язані протягом 10 робочих днів із дня настання відповідних змін надавати банку інформацію та документи, необхідні для формування та подання ним відомостей про структуру власності; 
  • банк має подавати Національному банку відомості про свою структуру власності щороку (до 01 лютого), а також про зміни в структурі власності протягом 15 робочих днів із дати таких змін.

Зміни стосовно порядку організації внутрішнього аудиту в банках передбачають, що підрозділ внутрішнього аудиту здійснюватиме свою діяльність відповідно до міжнародних стандартів професійної практики внутрішнього аудиту – на основі документів, прийнятих Радою з міжнародних стандартів внутрішнього аудиту (International Internal Audit Standards Board, IIASB) та схвалених Наглядовою радою професійної практики (International Professional Practices framework oversight council, IPPFOC). 

На підрозділ внутрішнього аудиту покладено проведення оцінки ефективності та адекватності організації корпоративного управління в банку, системи внутрішнього контролю, а також перевірка процесів управління банком, у тому числі щодо оцінки достатності капіталу та достатності ліквідності. Також установлено, що керівник підрозділу внутрішнього аудиту має підпорядковуватися та звітувати перед радою банку. 

Регулятор має право висувати банку вимогу, зокрема щодо заміни керівника підрозділу внутрішнього аудиту у зв’язку з невідповідністю його професійної придатності та/або ділової репутації встановленим Національним банком кваліфікаційним вимогам.

Відповідні зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 03.12.2021 № 133 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та набирають чинності з 08 грудня 2021 року.