Новини

Оренда у нерезидента залізничного рухомого складу за кордоном: чи є така операція об'єктом оподаткування?

17.12.2021 / 14:18

Начальник Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Володимир Коломієць відповів на запитання одного з платників управління — представника великого бізнесу транспортної галузі щодо оподаткування ПДВ операцій з оренди залізничного рухомого складу за кордоном.

Очільник нагадав, що об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України відповідно до ст.186 ПКУ. Разом з тим, місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п.186.2 і 186.3 цієї статті (п.186.4 ст.186 ПКУ).

Місцем постачання послуг з надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (пп. «ґ» п.186.3 ПКУ).

Також статтею 1 Закону України від 04 липня 1996 року №273/96-ВР «Про залізничний транспорт» із змінами та доповненнями передбачено, що залізничний рухомий склад (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнери належать до транспортних засобів.

Підсумовуючи, Володимир Коломієць підкреслив, що залізничний рухомий склад (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнери належать до транспортних засобів. У разі, якщо послуги з оренди такого залізничного рухомого складу надаються нерезидентом, то місцем постачання таких послуг є місце реєстрації нерезидента за межами митної території України і така операція оподаткуванню ПДВ не підлягає.