Новини

«Біла ціна»: яку суму податків ми сплачуємо у магазині?

17.12.2021 / 11:00

Згідно із соціологічним дослідженням CASE Україна, лише 20% українців знають, яку суму податків вони сплачують у магазині, коли купують товари.

Більше того, не всі продавці включають до ціни товару непрямі податки (ПДВ, імпортне мито та акцизи), а відтак і не перераховують їх до бюджету (або перераховують частково).

Тому, було запущено ініціативу «Біла ціна», яка інформує українців про податки у магазинах.

Цю ініціативу представив на Форумі Європейської Бізнес Асоціації «Детінізація – це цивілізація» виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук. Презентаційне відео за посиланням.

Отже, де буде позначка «Біла ціна», означатиме для покупців, що підприємець в повному обсязі чесно виконує свої обов’язки перед платниками податків і бюджетом.

Для того, щоб долучитися до ініціативи «Біла ціна» необхідно заповнити анкету, інформація з якої буде перевірятися на відповідність кандидата критеріям доброчесності. Поки розроблено критерії для 4-х секторів: пальне, побутова техніка, алкоголь та лікарські засоби. Але найближчим часом з’являться і для інших ринків.

Більше деталей – на сайті «Біла ціна».