Новини

COVID-19: у яких випадках фінрезультат до оподаткування податком на прибуток зменшується?

23.12.2021 / 16:20

Відповідно до п. 54 підрозділу 4 «Перехідні положення» ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму доходу у вигляді:

- отриманої одноразової компенсації суб'єктам господарювання відповідно до Закону України "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" та включеної до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;

- списаних штрафних санкцій і пені відповідно до пункту 2-3 та списаного податкового боргу відповідно до пункту 2-4 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Крім того, відповідно до пп 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу фінансовий результат не коригується при безкоштовному постачанні ліків, медичних засобів неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій, на суму, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я, якщо вони придбані за рахунок коштів державного бюджету.

За матеріалами ГУ ДПС у Кіровоградській області