Новини

Недержавні пенсійні фонди: НКЦПФР розробила порядок проведення зборів їх засновників

24.12.2021 / 12:27

НКЦПФР розробила порядок проведення зборів засновників недержавного пенсійного фонду. Члени регулятора прийняли рішення про його схвалення на своєму черговому засіданні.

«Збори засновників є органом управління фонду, тому важливо врегулювати їхню роботу. Документом ми дали відповідь на низку невирішених питань і, сподіваюсь, ці зміни на краще», – говорить Юрій Бойко, Член НКЦПФР.

Так, порядок передбачає удосконалену процедуру та умови проведення зборів засновників НПФ шляхом опитування та прийняття НКЦПФР рішення за порядком денним зборів засновників НПФ, які не відбулися два рази поспіль у зв’язку з їхньою неправомочністю через відсутність достатнього числа представників засновників.

Тож в Порядку визначені:

  • вимоги щодо повідомлення про проведення зборів засновників НПФ шляхом опитування, що розсилається цим засновникам відповідальною особою, визначеною засновниками (засновником), що ініціюють (ініціює) організацію та проведення зборів засновників НПФ шляхом опитування, та документів, які додаються до такого повідомлення, а також порядок їх подання, у тому числі в паперовій та електронній формах;
  • порядок прийняття засновниками НПФ рішень шляхом опитування з питань, що належать до компетенції зборів, зокрема щодо нових кандидатів для включення до складу ради фонду, та процедура складання опитувального листа для голосування у такий спосіб;
  • вимоги до акту про підсумки голосування та протоколу зборів засновників НПФ, проведених шляхом опитування;
  • порядок подання та розгляду документів для прийняття рішення НКЦПФР за порядком денним зборів засновників НПФ, які були скликані, але не відбулися.

Нагадаємо, що Закон України «Про недержавне пенсійне забезпечення» встановлює, що у разі, коли збори засновників не відбулися два рази поспіль у зв’язку з їхньою неправомочністю через відсутність достатнього числа представників засновників, рішення за порядком денним таких зборів приймає регулятор.