Новини

Судові повістки вже в "Дії": з 28 грудня розпочато надсилання повідомлень про дату та час проведення судових засідань

31.12.2021 / 11:13

28 грудня 2021 року розпочато надсилання повідомлень про дату та час проведення судових засідань, в яких стороною по справі є користувач мобільного застосунку "Дія".

"Повністю підтримуючи ініціативи Президента України Володимира Зеленського із діджиталізації у найкоротші терміни ми реалізували пілотний проєкт, що полягає в надсиланні повідомлень у мобільному застосунку "Дія" про дату та час проведення судових засідань, в яких стороною по справі є користувач цього застосунку. Проєкт реалізовано у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України», - зазначив т.в.о. Голови Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков.

"Сервіс впроваджено фахівцями Державного підприємства "Центр судових сервісів", що належить до сфери управління ДСА України та є адміністратором підсистем ЄСІТС: "Електронний суд", "Електронний кабінет" та відеоконференцзвязку. Надсилання повідомлень про судові засідання є першою з судових послуг, що надаватимуться через мобільний застосунок "Дія", - сказав Олексій Сальніков.

На сьогодні користувач мобільного застосунку "Дія" як учасник судового процесу вже отримує повідомлення з інформацією про назву та адресу суду, номер зали судового засідання, єдиний унікальний номер справи, суть спору та сторони у справі.

Виконувач обов’язків директора ДП «Центр судових сервісів» Андрій Слюсаренко поінформував, що в розробці вже перебувають ще два сервіси для користувачів мобільного застосунку "Дія".

"За ініціативи т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Олексія Сальнікова на фінальному етапі розробки знаходиться реалізація надсилання користувачам "Дії" повідомлення про прийняті судові рішення у справах, в яких користувач є стороною, з можливістю ознайомитися з текстом судового рішення через мобільний застосунок "Дія". Сервіс планується запустити в експлуатацію на початку 2022 року. Крім того, ми працюємо над отриманням виконавчого документа суду та можливістю сплати штрафу за рішенням суду у справах про адміністративне правопорушення для користувачів "Дії", - сказав Андрій Слюсаренко.

"Для Державної судової адміністрації України надзвичайно важливо використовувати і розвивати цифрові технології для поліпшення доступу до правосуддя", - наголосив Олексій Сальніков.

Для того, щоб налаштувати push-сповіщення у застосунку "Дія", увімкніть опцію "дозволити сповіщення". І все. Ви не пропустите жодного повідомлення про судові засідання з вашою участю.

Станом на 29 грудня 2021 року більш ніж 54 тисячі українців скористались новим сервісом отримання повідомлень про дату та час проведення судових засідань в застосунку "Дія".