Новини

«ІПК»: які ПДВ-наслідки при списанні нестачі ОЗ, ТМЦ та металобрухту?

04.01.2022 / 09:00

Підприємство повідомило, що у нього виявлена нестача ОЗ, ТМЦ та металобрухту. У зв’язку з цим Підприємство планує здійснити їх списання та запитує, які  наслідків з ПДВ виникають при списанні таких активів.

ДПС України роз’яснила так. Для цілей оподаткування ПДВ операція платника ПДВ з ліквідації (списання) ОЗ за самостійним рішенням такого платника ПДВ є об’єктом оподаткування ПДВ і, відповідно, за такою операцією у платника ПДВ виникає обов’язок щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ.

У випадку ліквідації (списання) ТМЦ та металобрухту, придбаних з ПДВ (придбаних або виготовлених до 01.07. 2015 р., - у разі якщо під час такою придбання або виготовлення суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту), у тому числі у зв’язку з їх нестачею, податкові зобов’язання з ПДВ за правилами, встановленими п. 198.5 ст. 198 ПКУ:

  • нараховуються, якщо вартість товарно-матеріальних цінностей та металобрухту не включається до складу вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню ПДВ і, відповідно, такі товарно-матеріальні цінності та металобрухт за своєю фактичною сутністю вважаються такими, що починають використовуватись в операціях, що не є господарською діяльністю платника ПДВ; 
  • не нараховуються, якщо вартість товарно-матеріальних цінностей та металобрухту включається до складу вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню ПДВ.

/ІПК від 01.12.2021р. № 4556/ІПК/99-00-21-03-02-06/