Новини

«ІПК»: за яких умов підприємство, що здійснює роздрібний та оптовий продаж лікарських засобів, може скористатися пільгами з ПДВ?

04.01.2022 / 13:29

Підприємство повідомило, що здійснює діяльність з роздрібного та оптового продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення, а також виробляє (виготовляє) лікарські засоби в умовах аптек. Підприємство запитує, чи може воно застосовувати пільги з оподаткування ПДВ, передбачені п. 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ. 

ГУ ДПС у м. Києві вкотре пояснило, що головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої п. 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, є включення товару до Переліку № 224.

У випадку, якщо товари, не відповідають вимогам Переліку № 224, операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Пільговий режим оподаткування ПДВ, встановлений п. 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ застосовується на всіх етапах постачання товарів, включених до переліку, встановленого Постановою № 224, незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи ввезених на митну територію України), а також незалежно від кола суб'єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу, як платників ПДВ, чи форми власності.

/ІПК від 03.12.2021 р. № 4566/ІПК/26-15-04-02-16/