ЄСВ

Розмір ЄСВ для мобілізованого працівника-інваліда

21.11.2016 / 11:05

Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску регулюються винятково Законом про ЄСВ, частиною другою ст. 2 якого встановлено, що виключно цим Законом  визначаються принципи збору та ведення обліку єдиного внеску, платники єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, розмір єдиного внеску. Розглянемо, в якому розмірі нараховується єдиний внесок на середній заробіток мобілізованого працівника, який має підтверджену довідкою до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії (далі — МСЕК) групу інвалідності.

Вичерпний перелік платників єдиного внеску визначено ст. 4 Закону про ЄСВ.

Базою для нарахування єдиного внеску є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 % визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів (частина 13 ст. 8 цього Закону).

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків передбачено ст. 119 КЗпП, згідно з частиною першою якої на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову (частина третя ст. 119 КзпП), а отже, такі працівники продовжують перебувати у трудових відносинах з підприємством, установою або організацією на весь строк військової служби.

Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників чітко визначено ст. 8 Закону про ЄСВ. Слід зауважити, що зазначеною статтею не передбачено змін щодо розміру єдиного внеску внаслідок мобілізації працівників.

Отже, на середній заробіток мобілізованого працівника, який при цьому має групу інвалідності, підтверджену довідкою МСЕК, єдиний внесок нараховується у розмірі, визначеному частиною 13 ст. 8 Закону про ЄСВ, — 8,41 %.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

КЗпП — Кодекс законів про працю України від 10.12.71 р. Закон про ЄСВ — Закон України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Закон про оплату праці — Закон України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці»

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42