ПДФО

Продовження строку

30.01.2017 / 11:47

Особа як платник податку на доходи фізичних осіб (отримала у 2016 р. цінний подарунок від іншої фізичної особи, яка не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, податок та військовий збір планує сплатити у 2017 р.) зобов’язана подати до 1 травня податкову декларацію, але не зможе цього зробити своєчасно, оскільки планує працювати у 2017 р. за межами України. Чи можливо продовжити строк подання податкової декларації?

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого платником податку (визначення кола платників податку, об’єкта та бази оподаткування, ставки податку, переліку доходів, які включаються або не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника тощо), та порядок подання податкової декларації фізичною особою — платником податку регламентуються розділом ІV Податкового кодексу.

У передбачених цим розділом випадках у фізичної особи — платника податку виникає обов’язок подання податкової декларації.

Перелік випадків, в яких обов’язок платника податку щодо подання такої декларації вважається виконаним і вона не подається, встановлено п. 179.2 ст. 179 цього Кодексу і пов’язаний, зокрема, зі сплатою в повному обсязі платником податку відповідних сум податкових зобов’язань у порядку та строки, передбачені податковим законодавством. При цьому сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, встановлених податковим законодавством, — податковим агентом або представником платника податку (п. 38.2 ст. 38 Кодексу).

Податкова декларація платниками податку на доходи фізичних осіб подається за базовий звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації (п. 179.7 ст. 179 Кодексу).

Кінцевий термін подання податкової декларації за результатами 2016 р. (з урахуванням п. 49.20 ст. 49 Кодексу) — 03.05.2017 р., граничний термін сплати податкового зобов’язання, визначеного у такій декларації, — до 31.07.2017 р.

Згідно з п. 102.6 ст. 102 Податкового кодексу граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань підлягають продовженню керівником (його заступником або уповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник протягом зазначених строків:

  • перебував за межами України;
  • перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;
  • перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;
  • мав обмежену свободу пересування у зв’язку з ув’язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально;
  • був визнаний за рішенням суду безвісно відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Крім того, у разі перебування фізичної особи — платника податку за межами України документальним підтвердженням є, зокрема, паспорт громадянина України для виїзду за кордон або інший документ, що дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, з візами та без віз (для країн, в’їзд громадян України на території яких не потребує наявності візи (дозволу на виїзд)) і відповідними позначками органів прикордонної служби (за наявності).

«Гарячі лінії»

Дата: 26 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42