Інші податки

Звіт про контрольовані операції

10.09.2018 / 15:20

Згідно з вимогами Податкового кодексу платники податку на прибуток, які здійснюють контрольовані операції протягом звітного (податкового) року зобов’язані подавати до контролюючих органів Звіт про контрольовані операції (далі — Звіт про КО). Пунктом 39.4.2 п 39.4 ст. 39 Кодексу встановлено, що Звіт про КО подається платниками до 1 жовтня року, що настає за звітним, тобто граничним строком подання цього Звіту є 30 вересня. Враховуючи те, що ця дата припадає на вихідний день, граничним строком подання Звіту про КО за 2017 р. є 1 жовтня. Про те, які платники підпадають під податковий контроль за трансфертним ціноутворенням, а також про основні правила заповнення Звіту про КО, читайте у цій статті.

Насамперед зазначимо, що не кожна господарська операція платника податку одразу може визнаватися контрольованою.

Головним правилом є вплив господарських операцій платника податків на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств та одночасне дотримання платником «вартісного» критерію та критерію «за контрагентом».

Засади визначення операцій контрольованими за результатами фінансово-господарської діяльності передбачено п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання