ПДФО/ВЗ

Форма № 1ДФ: як виправити помилку

16.10.2018 / 15:18

Надія ФІЛІПОВСЬКИХ, заступник начальника Управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України

Бухгалтером самостійно виявлено помилку у формі № 1ДФ, поданій за попередній квартал: завищено суми у графах 4а і 4. З’ясуємо, чи буде штраф, якщо подати уточнюючу форму.

АКЦЕНТИ
Якщо потрібно провести коригування форми № 1ДФ, після закінчення строку її подання подається уточнююча форма (як за звітний період, так і за попередні періоди). Уточнююча форма містить інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Якщо форму № 1ДФ подано з недостовірними відомостями або з помилками, що виправляються уточнюючою формою, податковий агент несе відповідальність у вигляді штрафу — 510 грн.

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (далі — форма № 1ДФ) у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Така форма подається лише у разі нарахування (виплати) сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання