Статті

Акценти номера

26.10.2018 / 16:17

Оподаткування у зв’язку з реорганізацією — тема непроста, актуальна та різнопланова. Тому «Вісник» не міг пройти повз низки чергових роз’яснень ДФС на цю тему. Зокрема, в опублікованому на с. 5 огляді ІПК зроблено такий висновок: у разі якщо при перетворенні відбувається анулювання реєстрації платника ПДВ та реєстрація правонаступника як новоутвореного платника податку, то у такого платника податку — правонаступника відсутні законодавчі підстави для формування податкового кредиту за ПН/РК, які були складені і зареєстровані в ЄРПН на реорганізованого платника податку. Отже, на думку експерта (с. 16), у випадку коли йдеться про перереєстрацію платника ПДВ і дата реєстрації залишається незмінною, правонаступник має право на податковий кредит особи, що припинилася. В іншому ІПК (с. 17) податкова стверджує, що якщо підприємство реорганізується шляхом виділу, то об’єкт оподаткування ПДВ не виникає. Крім того, ДФС підтвердила відсутність податкових різниць для операцій з передачі активів у разі виділу. Аналогічної думки дотримуються також інші експерти (с. 19).

ДФС традиційно вважає, що винагорода, яку сплачує постачальник
продукції покупцям за досягнення відповідних показників, вважається компенсацією вартості маркетингових послуг (с. 20). Тому покупці зобов’язані визначити податкові зобов’язання з ПДВ. Експерти підтверджують сталість цієї позиції (с. 21).

Необлікована «знахідка» при проведенні інвентаризації у платника єдиного податку третьої групи може викликати питання щодо її оподаткування. Адже існує така думка, о подібні надлишки не відносяться до доходу у цієї категорії платників, оскільки у ПКУ вони жодним чином не згадуються при визначенні доходу такого платника (с. 22). Проте, як свідчить опублікований лист, ДФС вважає, що сума виявлених надлишків товарів включається до складу доходу платника єдиного податку (с. 22).

Наявність сплаченого ЄСВ — нова додаткова обов’язкова умова для отримання житлової субсидії громадянами. Тому одразу виникли запитання: як сплатити ЄСВ категоріям платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ? Чи існує окремий договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування з метою отримання житлової субсидії? Спробуємо розібратися (с. 10).

Нещодавно на законодавчому рівні було запроваджено справляння земельного податку за лісові землі. Натомість Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики наполягає на тому, що справляння земельного податку за лісові землі можливо лише з 01.01.2020 р. На фоні таких роз’яснень ДФС тимчасово відкликало свій попередній лист (с. 26).

«Вісник» завершує публікацію національних бухгалтерських стандартів. У поточному номері — третя (заключна) частина.

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42