Аналітика

Перспективи

05.11.2018 / 11:08

Ще більше прозорості: ДФС заявила про готовність до міждержавного обміну фінансовою інформацією

ДФС України планує створити єдиний підрозділ з питань автоматичного обміну фінансовою інформацією та трансфертного ціноутворення. Таку інформацію під час Форуму із міжнародного податкового співробітництва озвучив в. о. заступника голови ДФС Євген Бамбізов. За його словами, цей підрозділ займатиметься як загальними питаннями (обміном інформацією, розробкою технічного завдання), так і безпосередньо запровадженням системи автоматичного обміну інформацією. Відомство, як повідомив Євген Бамбізов, уже підготувало необхідну технічну базу для забезпечення захисту інформації, що підлягатиме обміну.

За затримку зарплати пропонують запровадити пеню для роботодавців

Мінсоцполітики розроблено проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця». Зокрема, роботодавця пропонують зобов’язати сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки Нацбанку за кожний день у разі затримки зарплати понад 15 днів. Законопроектом також передбачено надання права працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати на термін більше 15 днів. Крім того, у документі йдеться про виплату працівнику компенсації у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Мінекономрозвитку ініціює ухвалення Концепції щодо легалізації криптовалют

Мінекономрозвитку ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, метою якої є створення зрозумілих умов для ведення діяльності у сфері віртуальних активів та віртуальних валют (криптовалют).
Концепція пропонує на законодавчому рівні визначення основних термінів, що стосуються віртуальних активів, таких як «віртуальна валюта» («криптовалюта»), «віртуальні активи», «ICO/ITO», «майнінг», «смарт-контракт», «токен».