Статті

Акценти номера

09.11.2018 / 17:05

Оплата без наступної поставки — ситуація досить поширена. А що з ПДВ у разі списання цієї заборгованості? Відповідь знає ДФС. У першій ІПК йдеться про списання дебіторської заборгованості покупцем за попередньо оплачені, але не отримані товари. ДФС наполягає, що оскільки факт придбання таких товарів відсутній, то відповідно платник позбавлений права на податковий кредит і його необхідно відкоригувати шляхом нарахування податкових зобов’язань. У другій ІПК розглянуто податкові наслідки у разі списання постачальником кредиторської заборгованості у зв’язку із закінченням строку позовної давності за отриманими авансами, поставка товару за якими не відбулася. ДФС заперечує можливість коригування постачальником нарахованої на дату отримання авансу суми податкового зобов’язання на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів. Загалом ці дві точки зору не викликають серйозних зауважень у експертів.

1 листопада в Україні відбувся масштабний захід «#BEPSinUA: форум з міжнародного податкового співробітництва». Основною темою форуму стали новації проекту закону про імплементацію Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування. Очікується, що така імплементація позитивно вплине на інвестиційну привабливість України.

„Часто так буває, що у трудовій книжці зазначаються не всі періоди роботи, навчання, здійснення підприємницької діяльності та отримання допомоги по безробіттю. Як підтвердити такий страховий стаж перед виходом на пенсію? Виявилося, що такий стаж можна поновити.

„ДФС роз’яснено, що у разі відшкодування орендатором витрат на оплату спожитих комунальних послуг такі доходи не є доходами від здійснення підприємницької діяльності ФОП, але вони включаються до оподатковуваного доходу фізичної особи. Експерти погоджуються з цією позицією і дають свої рекомендації, як подібні надходження включити до підприємницького доходу.

ДФС традиційно стверджує, що «імпортний» ПДВ включається до складу податкового кредиту на дату сплати податку на підставі належним чином оформленої митної декларації. Втім, на думку експерта, фактично датою виникнення як податкових зобов’язань, так і права на податковий кредит є дата оформлення митної декларації.

„Податковий кодекс не містить вимог щодо документального підтвердження статусу отримувача безповоротної фінансової допомоги. З таким висновком ДФС експерти цілком погоджуються, проте вважають, що перед тим як надавати фіндопомогу, слід з’ясувати статус її отримувача.