Статті

Перспективи

19.11.2018 / 09:41

Кабмін підтримує зміни у нарахуванні ЄСВ для великих зарплат

На засіданні уряду схвалено проект змін щодо сплати єдиного соціального внеску. Як стало відомо, уряд планує такі зміни:

  • збільшення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 мінімальних зарплат, тобто до суми 104 325 грн (з розрахунку мінімальної заробітної плати 4 173 грн на 2019 р.);
  • встановлення регресивної шкали розміру сплати ЄСВ заробітної плати доходу, що перевищує максимальну величину. Ставка ЄСВ на суму зарплати, яка перевищує максимальну базу оподаткування, зменшуватиметься аж до 5 % на суму, що перевищує 270 розмірів мінімальних зарплат;
  • встановлення у законодавстві про працю вимоги застосовувати на підприємствах принципи диференціації заробітних плат залежно від складності, кваліфікації та відповідальності роботи, і встановлення вимоги сплачувати ЄСВ керівникам підприємств з розрахунку двох мінімальних заробітних плат.

Пропонується також встановити обмеження для тих, хто має значну заборгованість зі сплати ЄСВ. Йдеться про той набір інструментів, який застосовується до боржників по аліментах.

Крім того, передбачається застосування ризикоорієнтованого моніторингу та аналізу стану нарахування ЄСВ, контролю його нарахування та стягнення, забезпечення тісної взаємодії з роботодавцями щодо виправлення помилок у нарахуванні.

Подвійне оподаткування на лісові землі відмінять

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9276, яким передбачено внесення змін до ст. 273 ПКУ щодо скасування подвійного оподаткування лісових земель.

Документ розроблений з метою скасування внесених Законом України від 10.07.2018 р. № 2497-VIII змін до ПКУ, якими передбачається ще один податок на всі лісові землі (фактично подвійне оподаткування).

Законопроектом вносяться зміни до ст. 273 ПКУ шляхом повернення попередньої редакції п. 273.1 ст. 273 та виключення п. 273.3, який був доданий зазначеним Законом.

Бізнес зобов’яжуть встановити платіжні термінали

Оприлюднено проект постанови КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)».

В проекті пропонується зобов’язати продавців забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв або через електронні платіжні сервіси:

  • до 01.07.2019 р. — суб’єктів господарювання, які здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію підакцизних товарів; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; реалізацію лікарських засобів; діяльність з надання житлово-комунальних послуг; медичну та стоматологічну практики; діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг бронювання та пов’язана з цим діяльність; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (крім закладів, які не мають зали для обслуговування споживачів); діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;
  • до 01.01.2020 р. — суб’єктів господарювання, які здійснюють: торгівлю автотранспортними засобами; технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів; торгівлю деталями та приладдям для автотранспортних засобів; торгівлю мотоциклами, деталями та приладдям до них, технічне обслуговування і ремонт мотоциклів; надання в оренду транспортних засобів; поштову та кур’єрську діяльність; пасажирські і вантажні перевезення залізничним, автомобільним, водним або повітряним транспортом; діяльність фітнес-центрів; діяльність у сфері культури; діяльність закладів охорони здоров’я (лікарняних закладів) незалежно від форм власності; страхування, перестрахування та недержавне пенсійне забезпечення, крім обов’язкового соціального страхування;
  • до 01.07.2020 р. — інших суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів (надання послуг), вартість яких становить більше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.