Статті

Перспективне законодавство

26.11.2018 / 09:10

Депозитні вклади учасників АТО хочуть звільнити від оподаткування

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9299, яким передбачено внесення змін до ПКУ щодо звільнення від оподаткування депозитних вкладів та доходів за іменним сертифікатом окремих категорій громадян.

Документом пропонується доповнити п. 167.5 ст. 167 пп. 167.5.21 такого змісту: «167.5.21. 0 відсот­ків — для процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, на вклад (депозит) у кредитних спілках та процентного або дисконтного доходу за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом для ветеранів Другої світової війни, а також учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та осіб, прирівняних до них і якщо сума на цих рахунках не перевищує 200 тисяч гривень».

Запропоновано впровадити стимулюючі ставки податків для нафти і конденсату з нових свердловин

Верховною Радою зареєстровано законопроект № 9302, яким пропонується до ст. 252 ПКУ внести зміни про встановлення для нафти і конденсату, видобутих на нових свердловинах, таких розмірів ставок рентної плати за користування надрами:

  • для покладів нафти, конденсату, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м — 12,00;
  • для покладів нафти, конденсату, які повністю або частково залягають на глибині понад 5000 м — 6,00.

Очікується, що застосування вказаних розмірів ставок рентної плати дозволить підвищити енергетичну безпеку України та збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів.

Імпорт спортивного обладнання без ввізного мита

 У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9295 про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України (щодо підтримки спорту в Україні). Законопроект передбачає тимчасове, до 01.01.2023 р., звільнення від оподаткування ввізним митом спортивного обладнання, що не виробляється в Україні або виробляється в Україні, але не відповідає вимогам міжнародних спортивних змагань, для державних та комунальних підприємств.

Перелік суб’єктів, яким надається право на пільгу, порядок, перелік та обсяги ввезення та/або постачання таких товарів затверджуватимуться Кабміном.

Кабмін схвалив «антирейдерські» ініціативи Мін’юсту

Уряд підтримав «антирейдерський» законопроект, розроблений Мін’юстом, та направив його до Верховної Ради. Документ передбачає позбавлення комунальних підприємств права здійснювати реєстраційні дії та скасування плати в розмірі не менше 1 % суми договору для приватних нотаріусів.

Також серед новацій законопроекту: запровадження обов’язкового підвищення кваліфікації державних реєстраторів; захист права власності на частку у статутному капіталі юридичної особи; страхування від підробки підпису на договорі, укладеному в простій письмовій формі; право оренди в реєстрі збігатиметься з терміном дії договору; припинення старих, недійсних обтяжень.

Перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квоти на 2019 рік зазнають змін

Мінекономрозвитку оприлюднено проект постанови КМУ «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2019 рік».

Так, перелік товарів, зазначених у додатку 1 до проекту постанови, вноситься з метою уникнення масового вивезення золота та срібла, крім банківських металів, як сировини, створення умов для раціонального використання ресурсів держави.

Перелік товарів, зазначених у додатках 2 і 3 до проекту постанови, вноситься згідно з умовами Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар.

Перелік товарів, зазначених у додатку 4 до проекту постанови, вноситься на виконання вимог Угоди про вільну торгівлю між Республікою Македонія та Україною від 18.01.2001 р., ратифікованої Верховною Радою 05.07.2001 р.

Перелік товарів, зазначених у додатку 5 до проекту постанови, вноситься на виконання Указу Президента України від 16.02.2017 р. № 37 з метою попередження неконтрольованого вивозу стратегічно важливого виду вугілля з країни (антрациту) та забезпечення рівноваги в енергетичній сфері.

Проектом постанови визначено, що не використані у 2018 р. суб’єктами підприємницької діяльності ліцензії на експорт та імпорт товарів, визначених у постанові КМУ від 20.12.2017 р. № 1018 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2018 рік», будуть дійсні до 01.03.2019 р., якщо інше не передбачено відповідними міжнародними договорами України.