Інтерв’ю

Вікторія ЄРОФЄЄВА: «Митниця за відкрите спілкування з бізнесом»

26.11.2018 / 11:40
Вікторія ЄРОФЄЄВА: «Митниця за відкрите  спілкування з бізнесом»

Зона діяльності Кіровоградської митниці ДФС — Кіровоградська область. Митний контроль та митне оформлення товарів забезпечують два митних пости та два сектори митного оформлення. Митниця має розгалужену інфраструктуру — у зоні діяльності митниці функціонує вісім митних складів та сім складів тимчасового зберігання.

Основними стратегічними напрямами діяльності митниці, зі слів начальника Кіровоградської митниці ДФС Вікторії ЄРОФЄЄВОЇ, є створення сприятливих умов для здійснення зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів регіону, відкритість для спілкування з бізнесом, прозорість діяльності.

Завдяки такому підходу вдалося збільшити загальний зовнішньоторговельний обіг товарів, оформлених Кіровоградською митницею протягом січня — жовтня 2018 р., що становив 14 865 млн грн, з яких експорт — 9 280 млн грн, імпорт — 5 585 млн грн. Порівняно з аналогічним періодом 2017 р. відбулося збільшення обсягів товарообігу на 1 056 млн грн, або на 8 % (з експорту — на 6 %, з імпорту — на 10 %).

Протягом зазначеного періоду підприємства області експортували товари до 102 країн світу. Лідерами за обсягами поставок стали Італія — 14 % від загальної вартості експортованих товарів, Білорусь — 7 %, Польща — 7 % та Фінляндія — 6 %. Імпорт товарів у визначений період здійснювався із 52 країн світу, де найбільшими торговельними партнерами виступали Німеччина — 18 % від загальної вартості іпортованих товарів, країни Південної Африки — 18 %, Китай — 9 %.

Протягом 10 місяців поточного року Кіровоградською митницею до Державного бюджету України перераховано 1 014,1 млн грн. Основними бюджетоформуючими товарами у розрізі товарних груп були: машини, устаткування та транспорт — 45 % від загальної вартості імпортних товарів, мінеральні продукти — 26 %, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості — 9 %.

Одним із основних завдань є боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями. Кіровоградська митниця ДФС у цьому напрямі має свою специфіку, адже є внутрішньою митницею, в якій відсутні пункти пропуску через митний кордон України. На сьогодні Кіровоградською митницею ДФС порушено 305 справ про порушення митних правил на загальну суму предметів правопорушення 13,8 млн грн, при цьому з них 52 справи на суму 13,4 млн грн порушено за частиною першою ст. 483 Митного кодексу України, а саме: переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного конт­ролю.

Відсутність пунктів пропуску в зоні діяльності митниці визначає, що головним чинником виявлення митних правопорушень є аналітично-пошуковий фактор та результат міжнародної взаємодії з митними органами іноземних держав.