Статті

Акценти номера

30.11.2018 / 17:20

Дебіторська заборгованість — об’єкт пильної уваги як контролюючих органів, так і платників податків. Тому у поточному номері ми спочатку зробили тематичний огляд нещодавніх роз’яснень ДФС і Мінфіну на тему списання дебіторської заборгованості (с. 22). Адже вплив цієї операції на об’єкт оподаткування податком на прибуток за певних обставин може бути вельми суттєвим. Ну а потім ми взялися за інвентаризацію дебіторської заборгованості (с. 26). Адже традиційно саме наприкінці року перед складанням фінзвітності кожне підприємство має провести інвентаризацію своїх активів і зобов’язань. При цьому значна увага приділяється інвентаризації резерву сумнівних боргів. З 1 грудня 2018 р. податкові накладні та розрахунки коригуванняприймаються на реєстрацію в ЄРПН за новою формою. Тому редакція звернулася до ДФС з проханням прокоментувати внесені зміни і розповісти про нові аспекти складання цих документів (с. 11).

Нещодавно було запроваджено нову систему оподаткування акцизним податком легкових автомобілів і реєстрації раніше ввезених в Україну автомобілів. Як вплинули ці новації на розмір митних платежів, читайте на с. 8 номера.

Продовжуємо цикл статей щодо проходження практики на підприємствах осіб, які навчаються. У черговій статті на цю тему ми розглянемо, як проводиться, оформлюється та оплачується практика на

підприємствах студентів ВНЗ (с. 31).

ДФС визнає, що вивезення продуктів переробки за кордон оподатковується ПДВ за ставкою 0 %. Натомість у разі якщо виконавець послуг з переробки давальницької сировини залучає до виконання таких операцій субвиконавців, то вони мають нараховувати ПДВ на загальних підставах за основною ставкою 20 % (с. 16).

Об’єкт незавершеного будівництва за своєю економічною сутністю належить до незавершених капітальних інвестицій, які у свою чергу включаються до складу необоротних активів. Тому ДФС пропонує при продажу такого об’єкта базу оподаткування визначати за правилами, встановленими ПКУ для необоротних активів (с. 14). Такий підхід має для платників податку значні переваги.

ДФС вважає, що майже всі кошти, внесені на рахунок фізичної особи підприємця — платника єдиного податку, є доходом, який підлягає оподаткуванню (с. 18). Втім слід визнати, що не всі експерти погоджуються з такою позицією.